Home

Aktualizace: 07.01.2014

Rakovina je stále širokou veřejností považována za nevyléčitelné onemocnění. Je strašákem, kterého se nejen všichni bojí, ale mají i respekt. Stanovení diagnózy zhoubného nádorového onemocnění (rakoviny) se tak stává životním mezníkem, kdy jen málokdo věří, že jej přežije. Bortí se vztahy, životní kariéra, plány do budoucnosti a většina si myslí, že teď už jen čeká na konec života.

Že tomu tak nemusí být, že je stále jistá naděje, že věda významně pokročila i v otázce léčby rakoviny, a že je třeba se podívat na všechny možné, dostupné metody strategie diagnostiky a léčby, tak k tomu jsou určeny tyto webové stránky.

Ptejte se, prosím, na cokoliv co Vás zajímá z oblasti rakoviny nebo vůbec z čehokoliv a pokud budu vědět, tak Vám rád odpovím. Jedině důsledným a dlouhodobým získáváním informací je možné bojovat i s tak zákeřným a nebezpečným nepřítelem jako je rakovina.

Motto: Zachránit lidský život je víc než postavit sedmipatrovou pagodu

(zrnka čínské moudrosti)

 


 

Aktivity na stránkách portálu Mojemedicina.cz

Diseminovaný kolorektální karcinom – Strategie léčby

Diseminovaný kolorektální karcinom - Strategie léčby

Důležitost multidisciplinární spolupráce při péči o onkologického pacienta je v poslední době stále hlasitěji akcentována. Tři profesoři – špičkový klinický onkolog, onkochirurg a radiolog se sešli při tvorbě brožury o strategii léčby metastatického kolorektálního karcinomu.

Přehledně vytvořená brožura plná schémat, fotografií a praktických doporučení je lékařům k dispozici pro použití v klinické praxi  ve formátu pdf a také  ve formátu ePub, který je určen pro čtení v tabletu.

 

Možnosti léčby nemocných s diseminovaným kolorektálním karcinomem se v posledních deseti letech významně rozšířily. Jiné je posouzení resekability především jaterních metastáz, v léčebných schématech  je zařazena cílená léčba, rozvíjí se intervenční radiologické metody…

Všechny tyto změny kladou nové nároky na vzájemnou komunikaci lékařů různých oborů – chirurgů, onkologů, radiologů, ale i anesteziologů, patologů. Intenzivní přístup je potřeba hledat i v komunikaci mezi odborníky Komplexních onkologických center a lékařů ve spádových pracovištích. Není možné ani účelné léčit všechny nemocné v centrech. Je ale nutné, aby vzájemnou komunikací byla srozumitelná kriteria, kdy nemocného odeslat do multidisciplinární indikační komise centra k posouzení.

Ukázkou praktického fungování multidisciplinární komise je také Virtuální onkologická GIT komise.


 video_vyzula

Odkaz: Tep 24 odkaz na video CT24

nove-a-otevrene-otazky-v-biologicke-lecbe-solidnich-nadoru

Odkaz: www.mojemedicina.cz


 

Fórum – Otázky a Odpovědi

Ptejte se, prosím, na cokoliv co Vás zajímá z oblasti rakoviny nebo vůbec z čehokoliv a pokud budu vědět, tak Vám rád odpovím.


Chystáte se na odběr krve, kolonoskopii nebo na vyšetření počítačovým tomografem? Vaše příprava začíná právě zde – na portálu MojeMedicína.

Komentáře jsou uzavřeny.